Prima ocazie a partidei a aparținut FCSB-ului după o centrare a lui Radunovic care a ajuns la Vînă, însă șutul acestuia a fost blocat de portarul advers.
Prima repriză a aparținut în totalitate FCSB-ului. Oaspeții au ratat alte două marii ocazii, mai întâi prin Florinel Coman al cărui șut a fost blocat de portarul arădenilor și apoi prin execuția lui Florin Tănase care a trecut ușor pe lângă poartă.

UTA - FCSB 0-1. Victorie ușoară pentru bucureșteni

Bonetti blochează venirea lui Rednic la Dinamo. Ultimele vești despre situația din Ștefan cel Mare
IERI LA 13:48
Cu doar patru minute până la pauză, FCSB a deschis scorul prin Moruțan, după o pasă excelentă a lui Florinel Coman.
Partida a fost dominată în continuare de FCSB, bucureștenii ratând mai multe ocazii semnificative, profitând de cartonașul roșu primit de Isac în minutul 43.
În cele din urmă bucureștenii s-au impus cu 1-0 și s-au distanțat la trei puncte de CFR Cluj în vârful clasamentului din Liga 1. Ardelenii joacă duminică seară acasă cu Poli Iași.