Florinel Coman, probabil cel mai important jucător de la FCSB, s-a accidentat serios în meciul jucat de bucureșteni cu Backa Topola. Partida a fost câștigată de FCSB cu 5-4 la penalty-uri după un neverosimil 6-6 în timpul regulemantar plus prelungiri.
Meciul s-a jucat pe 17 septembrie iar Coman s-a aflat de atunci în recuperare, făcând eforturi considerabile la antrenamente pentru a redeveni apt de joc.

Când revine Florinel Coman

Grigore Turda, tot mai aproape de FCSB! "Nu mă pot împotrivi transferului"
IERI LA 09:50
Conform informațiilor Gazetei Sporturilor, cei de la FCSB cred că Florinel Coman va reveni săptămâna viitoare la antrenamente iar el va putea fi deja folosit în meciuri oficiale chiar înainte de pauza internațională.
Coman ar putea juca astfel pentru prima oară în partida cu Chindia de pe 2 noiembrie dar și în meciul cu FC Botoșani, pe 7 noiembrie.
Florinel Coman a marcat sezonul trecut 12 goluri în 28 de meciuri în Liga 1. În actuala stagiune Coman a apucat să joace doar în trei meciuri, fără să marcheze.
FCSB ar fi anunțat FRF că nu se poate prezenta la meciul cu Voluntari. Meci pierdut la masa verde
25/10/2021 LA 14:38