FCSB a pierdut doi jucători în derby-ul cu CFR Cluj, încheiat la egalitate, scor 1-1, în runda cu numărul 5 din playoff-ul Ligii 1. Este vorba despre Andrei Miron, care a suferit o entorsă la gleznă în minutul 22, și Adrian Șut, cel care l-a înlocuit pe fundașul de 26 de ani.

Veste teribilă pentru FCSB! Andrei Miron și Adrian Șut, out până la finalul sezonului

Potrivit sport.ro, problemele medicale ale celor doi fotbaliști sunt extrem de serioase, iar Toni Petrea nu se va mai putea baza pe ei în actualul sezon. FCSB mai are de disputat 5 "finale" pentru titlu în Liga 1, iar absența lui Miron și Șut cu siguranță nu le va pica deloc bine "roș-albaștrilor".
Dinamo, salvată de la retrogradarea directă! Câinii au învins-o pe Hermmanstadt
ACUM 6 ORE
După primele 5 etape din playoff, FCSB se află pe locul 2 în Liga 1, la 2 puncte în spatele liderului CFR Cluj. Ardelenii au restabilit egalitatea la ultima fază a meciului de la Giurgiu, după un gol marcat de Andrei Burcă. FCSB reușise să deschidă scorul în prima repriză, din penalty, prin Florin Tănase.
Podiumul din Liga 1 este completat de Universitatea Craiova, aflată la 3 lungimi sub FCSB.