George Ganea a deblocat tabela în minutul 7 cu un șut din apropierea porții. Portarul de la naționala de tineret Aioani a ieșit prost la o centrare și l-a lăsat în poziție ideală de gol pe Ganea. Boboc a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi după 20 de minute. Fundașul dreapta de la Viitorul a găsit colțul lung cu un șut din marginea careului și și-a trecut în cont al doilea gol din acest sezon. Intrat în a doua repriză, Louis Munteanu (17 ani) a înscris un gol superb în vinclul porții, la ultima fază a meciului. A fost prima reușită a puștiului pentru Viitorul.
Echipa lui Hagi a ajuns la opt victorii în acest sezon și a urcat temporar pe prima poziție, deasupra lui CFR Cluj. Campioana en-titre joacă mâine seară cu Academica Clinceni (20:30).

Iată programul complet al etapei a 15-a:

Gol spectaculos reușit de un puști de la Farul în Liga 3! A marcat de la 40 de metri
18/09/2021 LA 09:29
  • FC Viitorul - Chindia Târgoviște 3-0
  • Gaz Metan Mediaș - FC Hermannstadt (mâine, ora 18:00)
  • CFR Cluj - Academica Clinceni (mâine, ora 20:30)
  • FC Voluntari - FC Botoșani (duminică, ora 16:30)
  • FCSB - Sepsi Sf Gheorghe (duminică, ora 21:00)
  • Astra Giurgiu - Poli Iași (luni, ora 18:00)
  • Universitatea Craiova - Dinamo (luni, ora 20:30)
Enes Sali, în presa din Spania! Ce au scris cei de la Marca despre cel mai tânăr marcator din Liga 1
16/09/2021 LA 07:42
Farul obține un punct din deplasarea la Craiova grație unui gol marcat de Adi Petre
27/08/2021 LA 20:01