Roș-albaștrii își continuă forma impresionantă din ultimele două luni. Cu o singură înfrângere în cele mai recente 14 partide din campionatul intern, trupa lui Vintilă s-a deplasat pe un teren greu, unde cu greu se pot obține puncte. Dar vicecampioana și-a făcut viața ușoară, rezolvând partida din prima repriză.
Soiledis a deschis scorul, în minutul 22, cu o lovitură de cap, după ce Florinel Coman a trimis foarte bine balonul din corner. Coman a marcat, pentru 2-0, în minutul 45+1, șutând din interiorul careului. Moruțan a oferit pasa decisivă.
Echipele utilizate:
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
FC Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiță, de Nooijer – Ciobanu, Artean (Iacob 30), Houri – Matei (Munteanu 46) – Rivaldinho (Pitu 77), Iancu
FCSB: Bălgrădean – Panțîru (Cristea 46), Soiledis, Planic, Crețu – Moruțan, Nedelcu (Filip 77), Popescu – Coman, Tănase, Man (Popa 85)
În clasamentul din Liga 1, FCSB se află pe locul 4, cu 36 de puncte, iar FC Viitorul ocupă locul 5, cu 35 de puncte.
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32
Dinu, dezvăluiri incredibile despre Bonetti: "O să îți stea mintea în loc"
22/09/2021 LA 05:37