Mircea Rednic a bifat primul succes la cârma Viitorului, echipă pe care a preluat-o la începutul lunii decembrie.
Cea care a lovit prima în duelul de la Ovidiu a fost Hermannstadt. Sibienii au deschis scorul în minutul 19, prin Opruț. Buzan a trecut în viteză pe lângă De Nooijer și a pasat în fața porții, de unde Jo Santos a trimis de două ori spre poartă, dar ambele șuturi s-au oprit în blocaj.
Mingea a ricoșat norocos la Opruț, care nu l-a mai iertat pe portarul Viitorului.
FCSB ar fi anunțat FRF că nu se poate prezenta la meciul cu Voluntari. Meci pierdut la masa verde

Viitorul - Hermannstadt 2-1. Prima victorie a constănțenilor cu Mircea Rednic pe banca tehnică

Trupa lui Rednic a restabilit egalitatea în minutul 37. Ganea și Ely Fernandes au combinat în careul sibienilor, iar mingea a ajuns în cele din urmă la Luckassen, care a trimis lângă bară, din câțiva metri de poartă.
Meciul părea să se îndrepte către o remiză, dar Ciobanu a avut alte planuri. Acesta a fentat un adversar, la marginea careului, și a finalizat cu un șut splendid în vinclul porții. A fost golul cu care Viitorul și-a asigurat primele puncte ale anului.
După 15 etape, trupa lui Mircea Rednic se află pe 6 în Liga 1, ultimul loc care asigură prezența în playoff. De cealaltă parte, Hermanndstadt a rămas pe poziția a 14-a.
Noul Belodedici, spre FCSB. Marele pariu al lui Edi Iordănescu
ACUM 8 ORE
Basarab Panduru revine în fotbalul românesc pentru a pune umărul la câștigarea titlului
23/10/2021 LA 11:42