CFR Cluj a trecut cu scorul de 1-0 de Farul Constanța în meciul din a 5-a etapă a Ligii 1.
Campioana României a dominat prima repriză a meciului cu Farul. Petrila a ratat prima ocazie importantă în minutul 6, după ce a trecut de Dussaut și a șutat, fără a-i pune, însă, probleme lui Aioani.
La finalul primului sfert de oră al partidei, constănțenii au trecut pe lângă gol după ce De Nooijer a primit mingea în fața porții de la Betancor, fundașul șutând peste poarta lui Bălgrădean.
Lovitură pentru Dan Petrescu! Un jucător important de la CFR Cluj, OUT de la meciul cu Craiova
ACUM 4 ORE
În minutul 36, CFR Cluj a deschis scorul prin Debeljuh, care a interceptat balonul după ce Aioani a scăpat mingea în urma unui șut puternic al lui Manea. Până la pauză, jucătorii lui Șumudică s-ar fi putut desprinde pe tabelă prin Deac, care a trimis balonul peste poarta lui Aioani, și Rodriguez, care a șutat din afara careului în bară.
În repriza secundă, Farul a avut o șansă importantă de gol în minutul 61. Pitu a șutat de la 25 de metri, însă balonul nu i-a pus probleme lui Bălgrădean, iar constănțenii nu au putut schimba soarta meciului.
În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne lider neînvins, cu 15 puncte, în timp ce Farul ocupă locul 5, cu 8 puncte.

FC Voluntari 1-0 Academica Clinceni

În celălalt meci al zilei, primul din etapa a 5-a a Ligii 1, FC Voluntari s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Academica Clinceni. Golul victoriei a fost marcat în minutul 47 de fostul jucător al lui Dinamo, Adam Nemec.
În urma acestui rezultat, echipa lui Ilie Poenaru rămâne pe ultimul loc în clasamentul Ligii 1, fiind singura formație care nu a reușit să obțină niciun punct după primele 5 etape.
  • Dinamo - CS Mioveni, luni, ora 21:30
Dan Petrescu vrea să scape de unul dintre titularii folosiți de Marius Șumudică la CFR Cluj
IERI LA 11:32
UEFA Europa Conference League
"Rămâneți muți dacă vă spun ce s-a întâmplat la CFR!" Replica lui Șumudică după atacul lui Petrescu
17/09/2021 LA 04:20