Echipa antrenată de Edi Iordănescu a câștigat cu 3-0 meciul de pe teren propriu, contra trupei lui Ilie Poenaru.
Clujenii au profitat astfel de remiza dintre Craiova și Sepsi și s-au distanțat la 5 puncte de olteni.

Gol controversat marcat de CFR Cluj

Cum l-au convins dinamoviștii pe Deian Sorescu să rămână la echipă! Ce sumă de bani a încasat
ACUM 17 ORE
Meciul a început cu două ocazii mari ratate de CFR Cluj, prin Ciprian Deac și Alex Chipciu, în minutele 9, respectiv 11.
În minutul 31, Alex Chipciu a ratat o ocazie imensă de a deschide scorul după o centrare perfectă a lui Susic.
Scorul la pauză a fost 0-0, în ciuda ocaziilor avute de CFR Cluj.
Repriza a doua a început cu Clinceni ratând o oportunitate de a conduce campioane, dar Rusescu nu l-a putut învinge pe Arlauskis.
În minutul 53, Păun a deschis scorul din plonjon, cu capul, după un assist al lui Alex Chipciu.
3 minute mai târziu, Deac a dublat avantajul la o fază la limită, unde echipa lui Poenaru a reclamat că mingea nu a trecut cu toată circumferința de linia porții, dar arbitrul a validat golul.
Tabela a fost închisă în minutul 90 de reușita lui Debeljuh, care a marcat cu capul în poarta Clinceniului.
#AiNoștri | Povestea lui Ștefan Baiaram! Interviu exclusiv despre Craiova și planuri de viitor