UPDATE / Fluier final în Bănie! Craiova și Viitorul încheie la egalitate duelul din etapa cu numărul 18. Papp a deschis scorul chiar înainte de pauză, însă Artean a restabilit egalitatea cu un gol superb în partea secundă. Craiova continuă pe podium, dar e la 6 puncte distanță de liderul FCSB.

Clasamentul Ligii 1:

OFICIAL | Partida Viitorul-Poli Iași, întreruptă de ceață! Meciul se va relua marți, de la ora 16:00
IERI LA 20:48
  • FCSB – 41 de puncte, 18 meciuri jucate
  • CFR Cluj – 37 de puncte, 17 meciuri jucate
  • CS U Craiova – 35 de puncte, 18 meciuri jucate
  • Sepsi OSK – 31 de puncte, 18 meciuri jucate
  • Chindia Târgoviște – 27 de puncte, 18 meciuri jucate

UPDATE / GOOOOL FC Viitorul! Artean marchează un gol fabulos în minutul 49 și aduce egalarea pentru trupa lui Mircea Rednic.

UPDATE / GOOOLLL UNIVERSITATEA CRAIOVA! Paul Papp a înscris în premieră pentru olteni în minutul 45. Fundaşul a deviat mingea în poartă cu gamba.

Universitatea Craiova primeşte vizita constănțenilor lui Mircea Rednicîn etapa a 18-a a Ligii 1. Corneliu Papură este nevoit să se impună în faţa trupei de la Ovidiu pentru a rămâne în lupta pentru titlu. Oltenii nu au mai câștigat de patru etape și au nevoie de un succes ca de aer în lupta cu FCSB și CFR Cluj.

Înaintea duelului de pe stadionul din Bănie, cei doi antrenori, Corneliu Papură și Mircea Rednic, au prefațat partida: "Nu e criză la Craiova după 2 meciuri fără victorie, nu-mi reproșez ceva, dar cu siguranță se puteau face lucruri mai bune. Sunt obișnuit cu criticile. Am mers două tururi preliminare în Europa, nu s-a întâmplat niciodată, am fost criticat. Am făcut puncte cu care ne-am bătut la campionat, am fost criticat", a spus Corneliu Papură, potrivit Digi Sport.

"Eu am antrenat la Craiova, știu ce înseamnă Craiova, e un fel de Rapid. E mult entuziasm acolo, când e o perioadă bună, dar când încep rezultatele negative, apar și tot felul de discuții, se gândesc să schimbe, să facă acuze. De ce spun că va fi un meci greu? Pentru că ei vin după patru meciuri în care rezultatele nu au fost cele pe care ei le doreau și, jucând acasă, au jucători de calitate, pot face diferența", a declarat și Mircea Rednic.

Liga 1 | CS U Craiova – FC Viitoul. Echipele de start

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp, M. Constantin, Bancu - Mateiu, Cicâldău, Nistor - Cîmpanu, Mamut, Ofosu. Rezerve: Popescu, Vătăjelu, A. Ivan, Acka, Căpățână, Baiaram, V. Constantin, Bărbuţ. Antrenor: Corneliu Papură

Viitorul: Cojocaru - Benzar, V. Ghiță, Mladen, Boboc - Artean, Matei, Hristovski - Ganea, Ely Fernades, Luckassen. Rezerve: Căbuz, Dussaut, Dobrosavlevici, De Nooijer, Măţan, Ciobanu, Andronache, Gaztanaga, Pitu. Antrenor: Mircea Rednic

Anunțul lui Ouzounidis, după Craiova - Hermannstadt 1-0: "Vreau să schimb câteva lucruri!"
19/02/2021 LA 21:35
Craiova - Hermannstadt 1-0. Cicâldău, gol de generic! Pigliacelli, erou în prelungiri
19/02/2021 LA 20:51