David Lazar, care și-a făcut recent debutul la naționala României, a suferit o accidentare ciudată în minutul 18 al duelului Astra Giurgiu - Universitatea Craiova.

Portarul de 29 de ani a degajat de la marginea careului, apoi s-a întins pe gazon.

Anunțul lui Ouzounidis, după Craiova - Hermannstadt 1-0: "Vreau să schimb câteva lucruri!"
19/02/2021 LA 21:35

David Lazar a suferit o accidentare bizară în meciul Astra Giurgiu - Universitatea Craiova și a fost înlocuit

Pe imagini se poate observa cum Lazar lovește gazonul înghețat în momentul degajării, înainte să resimtă dureri mari în zona gleznei. Portarul Astrei s-a ridicat și a continuat partida pentru câteva minute, solicitând în cele din urmă să fie înlocuit.

În minutul 26, Eugean Neagoe l-a introdus între buturi pe tânărul Mihai Popa (20 de ani), care în sezonul precedent a fost împrumutat la Rapid.

David Lazar a debutat la națională în luna noiembrie a anului trecut, în meciul amical disputat de "tricolorii" lui Mirel Rădoi împotriva Belarusului.

Craiova - Hermannstadt 1-0. Cicâldău, gol de generic! Pigliacelli, erou în prelungiri
19/02/2021 LA 20:51
Marinos Ouzounidis are cuvintele la el! Ce a spus elenul după ce a debutat cu victorie la Craiova
11/02/2021 LA 22:33