"Câinii" au cedat în fața celor de la UTA pe teren propriu, scor 0-1, după golul marcat de Miculescu, în minutul 34.
Dinamo a avut șansa să egaleze, la doar două minute după ce primise gol, dar Sorescu a ratat un penalty la care portarul Balauru a avut o intervenție fantastică.
Până la final, Dinamo a mai avut câteva ocazii, dar jucătorii din Ștefan cel Mare nu au reușit să-l învingă pe Balauru.
Dan Petrescu vrea să scape de unul dintre titularii folosiți de Marius Șumudică la CFR Cluj
ACUM 4 ORE

Dinamo, 12 meciuri fără victorie

Dinamo a ajuns la 12 meciuri fără victorie în Liga 1. În aceste partide, Dinamo a obținut doar 3 puncte.
Ultima victorie a lui Dinamo în Liga a fost chiar pe terenul celor de la UTA, în luna ianuarie.
După acest meci, Dinamo rămâne pe locul 8 din play-out, poziție care oferă șansa barajului de rămânere în Liga 1, dar poate fi egalată sau chiar depășită de Poli Iași, în funcție de rezultatul moldovenilor contra lui FC Voluntari.
Veste importantă înainte de meciul de la Craiova! Budescu, inclus în lotul FCSB-ului