UPDATE / Fluier final la Giurgiu! FCSB și CSU Craiova încheie la egalitate, 0-0. Faza partidei a fost oferită de Andrei Vlad, care a avut o paradă salvatoare în minutul 62, după ce Andrei Vlad a obținut un penalty pentru olteni.
  • 6 Academica Clinceni 41
#BuniȘiRăi | Radiografia etapei a 13-a din Liga 1! Cine a impresionat și cine a dezamăgit
ACUM 17 ORE
UPDATE / Minutul 62: Craiova ratează de la punctul cu var! Cicâldău trage plasat, lângă bară, dar Vlad plonjează superb și respinge în corner.
UPDATE / S-a ajuns la pauză la meciul dispuat la Giurgiu, în continuare fără gol. Posesia a fost împărțită, dar ocaziile de gol auu fost mai multe în dreptul oltenilor.
UPDATE / A început meciul de la Giurgiu!
  • ANTRENOR: Marinos Ouzounidis
FCSB - CSU Craiova este meciul vedetă din etapa a 29-a a sezonului regulat. În urma acestei partide se poate stabili ce echipă va porni de pe primul loc play-off-ul Ligii 1. Duelul va avea loc în această seară, de la 20:30, și va fi transmis în format LIVE TEXT pe eurosport.ro.
Înainta partidei de la Giurgiu, FCSB e pe locul 1, cu 63 de puncte, fiind urmată de CFR Cluj, cu 60 de puncte şi de Universitatea Craiova, cu 56 de puncte. Un eventual succes le va garanta băieților lui Toni Petrea câştigarea sezonului regulat. Pentru Craiova, duelul cu FCSB este de fiecare dată un test foarte dificil. Începând din 2014, trupa lui Ouzounidis a jucat cu FSB de 10 ori, iar bilanțul e incredibil: 9 înfrângeri și o singură remiză.
Clubul de fotbal FCSB, lider al Ligii 1 după 28 de etape, a anunțat vineri seara, că derby-ul de duminică, cu Universitatea Craiova, va fi mutat pe Stadionul "Marin Anastasovici", din Giurgiu. "Această decizie a fost luată în urma unor probleme tehnice apărute la Arena Națională, care au făcut imposibilă disputarea partidei pe cel mai mare stadion din România", au precizat oficialii FCSB.

FCSB - Universitatea Craiova, LIVE TEXT de la ora 20.30 | Echipele probabile

• FCSB: 99. A. Vlad - 23. Ov. Popescu, 17. I. Cristea, 4. A. Miron, 33. Radunovic - 20. Vînă, 26. Oaidă, 11. Moruțan - 37. Oct. Popescu, 10. Fl. Tănase, 27. Olaru. REZERVE: 1. Straton, 2. V. Crețu, 6. Haruț, 16. Nedelcu, 18. Soiledis, 21. Buziuc, 25. Perianu, 89. Șut. ANTRENOR: Toni Petrea
  • CRAIOVA: 13. Pigliacelli - 18. Șt. Vlădoiu, 4. Bălașa, 23. M. Constantin, 5. Vătăjelu - 8. Mateiu, 16. Nistor - 28. Câmpanu, 10. Cicâldău, 17. Baiaram - 9. A. Ivan. REZERVE: 1. L. Popescu, 2. Papp, 14. Ofosu, 19. Koljici, 22. Bărbuț, 24. Kamara, 26. Acka, 29. Bic, 33. Căpățână. ANTRENOR: Marinos Ouzounidis
  • Stadion: "Marin Anastasovici", Giurgiu
  • Arbitru: Adrian Cojocaru / A1: Vladimir Urzică / A2: Marius Mihai Marica
Basarab Panduru revine în fotbalul românesc pentru a pune umărul la câștigarea titlului
23/10/2021 LA 11:42
"E un jucător fenomenal! E foarte greu de oprit!" Reghecampf, după victoria cu 5-0 a Craiovei
19/10/2021 LA 04:24