De partea cealaltă, FC Voluntari a adus mult mai puțini jucători față de felul cum ne obișnuise.

Primul hattrick pentru Sorescu în Liga 1

Cu Dario Bonetti pe bancă, Dinamo nu pleca cu mari speranțe pentru noul sezon. Dinamoviștii au cel mai tânăr lot din Liga 1 și în continuare caută ieșirea din această situație financiară foarte grea, în care se află de câțiva ani.
Ce se întâmplă cu Iosif după ce Rapid a ajuns la 3 meciuri fără victorie în Liga 1! Anunțul oficial
ACUM 4 ORE
Meciul din Ștefan cel Mare a început cu o ocazie a lui Sorescu în minutul 5, dar Rîmniceanu a respins șutul său.
În minutul 14, FC Voluntari a deschis scorul în minutul 14 prin nou-venitul Lorand Fulop.
5 minute mai târziu, alt debutant pentru Voluntari, Vadim Rață a ratat o ocazie imensă, singur cu Eșanu, dar portarul câinilor a respins incredibil.
În minutul 32, FC Voluntari mai ratează o ocazie importantă, dar același Eșanu respinge în bară, după care prinde mingea trimisă de Alexandru Ilie.
Minutul 45 a adus egalarea pentru dinamoviști după un contraatac condus de Moldoveanu și Sorescu, cel din urmă reușind să înscrie.
Repriza a doua a înceout cu FC Voluntari conducând jocul, dar același Sorescu a înscris în minutul 58 și a adus-o pe Dinamo în avantaj.
7 minute mai târziu, Fulop oferă o centrare perfectă, iar Rață înscrie cu capul pentru 2-2.
În minutul 72, Dinamo a revenit din nou un avantaj, după șutul deviat al aceluaiși Sorescu, care a reușit primul hattrick din carieră în Liga 1.
FC Voluntari a ratat ocazia egalării în minutul 92, dar Eșanu a respins șutul lui Neluț Roșu.
Până la final, ilfovenii nu au mai reușit să înscrie, iar Dinamo începe campionatul cu o victorie specataculoasă, după un meci în care FC Voluntari pornise favorită.
Lovitură pentru Dan Petrescu! Un jucător important de la CFR Cluj, OUT de la meciul cu Craiova