Oltenii, fără miză, după ce și-au asigurat locul 3, au terminat la egalitate, 0-0 meciul cu ilfovenii.

Nepotul lui Balaci a debutat pentru Craiova

După ce a câștigat Cupa României, Craiova era sigură de prezența în cupele europene și a jucat doar pentru palmares în ultimul meci din acest sezon pentru ei.
Trei antrenori pentru Rapid după a treia înfrângere consecutivă pe teren propriu a lui Mihai Iosif
De cealaltă parte, Academica Clinceni va aștepta ultimul meci al sezonului dintre Sepsi și Botoșani pentru a afla dacă rămâne pe locul 5 sau coboară pe 6.
Ofosu a ratat prima ocazie a meciului, după ce a driblat 3 adversari, iar Clinceni a replicat prin Rusescu, care a ratat singur cu portarul.
În repriza a doua, ambele formații au ratat ocazii mari, dar tabela a rămas neschimbată.
Fiul lui Eugen Trică și al Lorenei Balaci, Atanas Trică a debutat în această seară pentru Universitatea Craiova, chiar pe Ion Oblemenco.
Atanas a intrat pe teren în minutul 88 al meciului și a purtat tricoul cu numărul 88, în semn de prețuire pentru "Minunea Blondă", care a jucat pentru Craiova cu numărul 8.
Atanas a fost transferat la începutul anului de olteni de la Daco-Getica și meciul cu Clinceni a fost prima partidă de la echipa mare la care nepotul lui Balaci a fost în lot.
Fundașul adus recent de Dinamo, OUT de la meciul cu Craiova! Când ar putea debuta Andre Pinto
ACUM 16 ORE
CFR Cluj și-a luat atacant! Cine este fotbalistul transferat după eliminarea din Cupa României