Oltenii au învins la limită FCSB la Giurgiu, deși gazdele au aliniat un prim 11 inedit, după ce au pierdut titlul în fața CFR-ului.

Craiova, victorie după 5 etape

FCSB a început meciul cu o echipă surprinzătoare la Giurgiu după ce a pierdut titlul în fața clujenilor. Indiferent de rezultatele din ultimele 2 etape, FCSB va rămâne pe locul 2.
Fundașul adus recent de Dinamo, OUT de la meciul cu Craiova! Când ar putea debuta Andre Pinto
ACUM 7 ORE
Prima ocazie a meciului a aparținut totuși echipei antrenate de Anton Petrea, dar șutul lui Vînă a fost respins de Pigliacelli.
În minutul 19, tânărul Musi a ratat și el o ocazie de a deschide scorul, dar a fost blocat de Acka.
Craiova a ripostat prin Andrei Ivan, care a lovit bara porții lui Târnovan.
La pauză scorul a fost doar 0-0, deși oltenii aveau nevoie de victorie pentru a rămâne în luptă pentru locul 3.
În repriza a doua, jucătorii Craiovei au intrat mai hotărâți în teren și au deschis scorul prin Cicâldău în minutul 54. Mijlocașul oltenilor a marcat cu un șut din interiorul careului, după o gafă a lui Nedelcu.
Până la final niciuna dintre echipa nu a mai reușit să marcheze, iar Craiova a obținut o victorie importantă în duelul cu Sepsi pentru locul 3.
Echipa de start a FCSB-ului
Târnovanu - Pantea, Simion, Nedelcu, Șerban - Vînă, Perianu, Oaidă - Niță, Fulga, Musi
CFR Cluj și-a luat atacant! Cine este fotbalistul transferat după eliminarea din Cupa României
ACUM 10 ORE
Sancțiune importantă pentru Rapid după incidentele de la meciul cu Gaz Metan Mediaș
22/09/2021 LA 15:26