Farul Constanța a câștigat în această seară prima partidă din etapa a doua a Superligii. Echipa lui Gheorghe Hagi s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Mioveni.
După primele 45 de minute, scorul era 0-0. Nemulțumit de prestația echipei sale, Gheorghe Hagi a efectuat trei schimbări la pauză. Ion, Moldoveanu și Petre i-au înlocuit pe Pitu, Torje și Morar.
Ilie Dumitrescu și-a ales favoritul din Superligă. El este fotbalistul care l-a fermecat
ACUM 19 ORE
În minutul 57, Șerbănică a făcut henț în propriul careu, iar Adrian Petre a marcat primul său gol din acest sezon.
În minutul 72, Garutti l-a faultat în careu pe Nedelcu, iar Farul a primit o nouă lovitură de la 11 metri, de data aceasta cu ajutorul VAR. Același Adrian Petre a transformat fără probleme penalty-ul.

VAR-ul a fost folosit din nou în minutul 81, atunci când Daniel Toma a fost eliminat, după ce arbitrul Andrei Florin a consultat reluările. Inițial, centralul arătase cartonaș galben în primă fază.
În primul minut de prelungiri, Aioani a comis o eroare uriașă, atunci când l-a faultat în careu pe Liviu Antal. Centralul a dictat o nouă lovitură de la 11 metri, dar portarul Farului și-a spălat păcatele, în momentul în care a apărat lovitura executată de Albert Voinea.
În etapa a treia, Farul Constanța va primi vizita celor de la Chindia Târgoviște, în timp ce CS Mioveni va avea parte de o deplasare complicată, pe terenul campioanei CFR Cluj.
Pentru moment, Farul se află pe primul loc în Superligă, cu 6 puncte, în timp ce echipa lui Alexandru Pelici, CS Mioveni, este lanterna roșie a campionatului, fără gol marcat în primele două meciuri.
Rapid, buget de 5 milioane € pentru transferuri! Giuleștenii visează la doi jucători de la FCSB
11/08/2022 LA 06:51
Dan Petrescu, primul antrenor nevoit să respecte noul regulament FRF, după suspendarea cu Chindia
10/08/2022 LA 15:48