Universitatea Craiova - Farul Constanţa a fost ultimul meci din sezonul regulat 2021-2022. Oltenii veneau după 5 victorii consecutive, în timp ce Farul bifase două succese la rând, cu FCSB şi FC Botoşani, obținând calificarea în play-off. Echipa lui Laurențiu Reghecampf a deschis scorul în Bănie prin Paul Papp, care a marcat după o centrare a lui Vătăjelu chiar înainte de pauză.
Acesta a fost și scorul final. În repriza a doua nu s-a mai marcat, iar Farul pleacă fără niciun punct din deplasarea de la Craiova. Echipele calificate în play-off sunt CFR Cluj, FCSB, CS U Craiova, FC Argeș, Farul Constanța și FC Voluntari. FC Botoșani a ratat la mustață calificarea în play-off, în meciul cu FC Argeș. Piteștenii au reușit azi să revină superb în meci și să-și asigure prezența între primele 6 echipe din Liga 1.
Astăzi, după ce s-au stabilit toate echipele calificate în play-off, s-a aflat și programul din play-out. În prima etapă vom avea parte și de derby-ul dintre Rapid și Dinamo. Cele două se vor întâlni pentru a treia oară în acest sezon, după ce în partidele din sezonul regulat au terminat la egalitate, scor 1-1.
Reghecampf, dorit de echipe din zona arabă! Care e situația antrenorului de la Universitatea Craiova
17/05/2022 LA 18:01

Dan Petrescu, supărat și după ce a câștigat un nou titlu cu CFR Cluj! "Merit mai mult respect"
16/05/2022 LA 06:20
CFR Cluj, tun financiar după câștigarea titlului în Liga 1. Câți bani primesc ardelenii & FCSB
15/05/2022 LA 21:21