CFR Cluj s-a impus cu 1-0 la Voluntari, și s-a distanțat la cinci puncte de FCSB în fruntea clasamentului.
La finalul partidei, antrenorul clujenilor, Dan Petrescu a comentat partida de la Voluntari.
”Voluntari joacă bine acasă, ei joacă fără presiune. Lopez ne-a pus multe probleme, de fapt toți jucătorii de la Voluntari au jucat bine. Mi-a fost teamă, am fost egalați de patru ori în acest campionat în prelungiri și era să se repete și acum. La ultima fază, e ceva incredibil. În rest, Voluntari nu a avut nicio ocazie”, a declarat Dan Petrescu.
CFR Cluj, tun financiar după câștigarea titlului în Liga 1. Câți bani primesc ardelenii & FCSB
ACUM O ZI

"Am început să avem teamă după anumite meciuri!"

”Nu putem face asemenea greşeli mereu, mereu, mereu. Vă daţi seama ce am trăit pe bancă... Să luăm gol din nou la ultima fază. Am avut bară, am marcat, am repetat, am ratat, iar moralul a scăzut. În a doua repriză am avut puţine ocazii, dar sincer mă aşteptam la mai mult”, a adăugat Petrescu.
”A început teama după anumite meciuri, dar nu trebuie să dăm vina pe ghinion. Eu trebuie să-I învăț să trecem peste aceste partide. Acum, merg şi jucătorii să facă Paştele, apoi să pregătim serios meciul cu Farul, că mereu am avut meciuri grele cu ei. Nu ne e teamă. Mai avem patru finale şi mă tem de orice meci", a încheiat Dan Petrescu.
Prima reacție de la CFR Cluj, după al 5-lea titlu consecutiv: "Îmi pare rău că nu avem VAR"
ACUM O ZI
Balaj, ironic la adresa celor de la FCSB, după ce echipa lui Toni Petrea a remizat cu Voluntari