După 1-3 cu Rapid și 0-0 cu Sepsi, Dinamo a obținut, în fine, și prima victorie din play-out, în cea de-a treia etapă, cu Chindia Târgoviște. În deplasarea de la Târgoviște, trupa lui Dusan Uhrin a făcut o primă repriză destul de echilibrată, cele două echipe intrând la vestiare cu același scor ca la început. De abia în a doua repriză au reușit "câinii" să se desprindă.
Vlad Morar a deschis scorul în minutul 66, iar nigerianul Christian Irobiso a majorat avantajul oaspeților în minutul 81, acesta fiind și golul care a închis tabela pe Stadionul Eugen Popescu. Acum, Dinamo ocupă locul 14 în play-out, cu 13 puncte. Chindia Târgoviște, de partea cealaltă, ocupă locul 13, ambele fiind pe loc de baraj.
Pentru Dinamo urmează duelurile cu U Craiova 1948, CS Mioveni și Gaz Metan Mediaș, înainte de a da peste Academica Clinceni, FC Botoșani și UTA Arad. De partea cealaltă, Chindia se va lupta în continuare în play-out cu Academica Clinceni, FC Botoșani, UTA Arad, Rapid, Sepsi și Gaz Metan Mediaș.
Fanii lui Dinamo și "U" Cluj așteaptă meciurile de la baraj! Ce mesaje le-au transmis fotbaliștilor
ACUM 4 ORE

Dinamoviștii, concentrați pe barajul cu Universitatea Cluj! "E singurul lucru care ne preocupă"
17/05/2022 LA 15:53
Iuliu Mureșan va pleca de la Dinamo la finalul sezonului! Se știe deja cine va fi președinte
17/05/2022 LA 12:26