Dinamo, urmărită de ghinion! Nocturna stadionului a cedat la meciul cu Botoșani! Meciul s-a reluat

Actualizat 19/09/2021 la 19:59 GMT+3

Partida dintre Dinamo și FC Botoșani a fost întreruptă în minutul 36 din cauza problemelor cu nocturna pe stadionul din "Groapă".

Suporterii lui Dinamo

UPDATE / Partida s-a reluat după aproximativ 15 minute de la întrerupere.
Știrea inițială
Dinamo traversează una dintre cele mai delicate perioade din istorie, iar problemele clubului din Ștefan cel Mare par să nu se mai termine.
Ca și cum problemele financiare și sportive nu ar fi suficiente, în timpul partidei cu FC Botoșani din etapa a 9-a a Ligii 1 dinamoviștii au mai primit o lovitură. Nocturna stadionului din Ștefan cel Mare a cedat în minutul 36, iar partida este întreruptă.

Dinamo e într-o continuă criză

Așa cum s-a întâmplat și în trecut în astfel de cazuri, dacă problema nu va fi remediată în timp util, Dinamo va pierde cu scorul de 3-0 la masa verde.
Situația era oricum dificilă, deoarece "câinii" erau conduși cu 2-0, după golurile lui Ogenda (min.13) și Ongenda (min.18-penalty).
Dinamo se află pe loc retrogradabil în acest moment, având numai 6 puncte după 8 etape, doar Academica Clinceni înregistrând un bilanț ma slab (2 puncte).