Dinamo a condus cu 1-0 pentru mai bine de o repriză, însă U Craiova 1948 a revenit și s-a impus în Ștefan cel Mare cu 2-1. Atacantul nigerian Christian Irobiso a deschis scorul încă din minutul 10, după ce Jonathan Rodriguez a trimis balonul în careu. Câinii s-au bucurat de acest avantaj și au încercat să țină cât mai mult de el, însă în repriza secundă, fundalul belgian al oaspeților, Jeremy Huyghebaert a adus egalarea în minutul 50. Golul victoriei pentru olteni a fost marcat de italianul Andrea Compagno, în minutul 90+1.
În urma acestui rezultat, Dinamo și U Craiova 1948 își mențin locurile în clasament, 11 (pentru olteni), respectiv 14 pentru "câini". Trupa lui Dusan Uhrin Jr. se află pe loc de baraj, cu 13 puncte după 4 runde în play-out, cu 6 puncte mai puțin decât ocuapanta locului 13, CS Mioveni, care are însă un meci în minus. De partea cealaltă, oltenii lui Nicolo Napoli sunt pe 11, cu 25 de puncte după 4 runde în play-out. Echipele care ocupă locurile pentru play-off-ul Conference League sunt Rapid și FC Botoșani, la egalitate de puncte, 29.
Pentru Dinamo urmează în play-out partidele cu CS Mioveni (în deplasare), Gaz Metan Mediaș, Academica Clinceni, FC Botoșani și UTA Arad. De cealaltă parte, pentru U Craiova 1948 urmează meciurile cu Academica Clinceni (acasă), FC Botoșani, UTA Arad, Rapid București și Sepsi Sf. Gheorghe.
Fanii lui Dinamo și "U" Cluj așteaptă meciurile de la baraj! Ce mesaje le-au transmis fotbaliștilor
19/05/2022 LA 12:10

Dinamoviștii, concentrați pe barajul cu Universitatea Cluj! "E singurul lucru care ne preocupă"
17/05/2022 LA 15:53
Iuliu Mureșan va pleca de la Dinamo la finalul sezonului! Se știe deja cine va fi președinte
17/05/2022 LA 12:26