Rapid a ajuns la 3 victorii consecutive în SuperLigă, reușind în această seară să treacă cu scorul de 2-0 de FC Argeș, într-un meci din a patra etapă a campionatului României.
Cele două echipe și-au împărțit ocaziile în prima repriză, dar giuleștenii au fost cei care au reușit să deschidă scorul, în minutul 45. Sefer a primit mingea de la Costache și a șutat imparabil la poarta lui Straton.
După reluarea partidei, Dugandzic a reușit să înscrie și el, cu un șut din interiorul careului, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Ulterior, în minutul 64, Sefer a marcat după un șut cu piciorul stâng, din colțul careului, și a stabilit scorul final.
Adrian Mutu nu se îmbată cu apă rece după victoria cu FCSB: "Mai avem nevoie de întăriri"
24/07/2022 LA 21:31
Echipa lui Adrian Mutu a rămas în 10 oameni în minutul 79, când Dragoș Grigore a încasat un cartonaș roșu. Piteștenii au reușit să reducă din diferență în minutul 90+2, când Kait a înscris în propria poartă, dar acest gol nu a fost suficient pentru a schimba soarta meciului.
Rapid a ajuns astfel la 3 victorii consecutive, având 9 puncte, cu care a urcat pentru moment pe locul 1 al clasamentului. De cealaltă parte, FC Argeș este pe locul 6, cu 6 puncte.
Pentru giuleșteni urmează meciul cu Petrolul Ploiești, în deplasare, în timp ce echipa lui Andrei Prepeliță va primi, în următoarea etapă a SuperLigii, vizita celor de la FC U Craiova.

Rezerve: 12. Greab, 3. Latovlevici, 14. Garita, 17. Dobrosavlevici, 20. Celestine, 21. Alceus, 27. Donisa, 77. Covaci. 92. Cestor
Stadion: Rapid Giulești (Bucureşti)
Arbitru: Coza Ionuț (Cernica). Asistenți: Grigoriu Mircea Mihail (București), Tunyogi Ferencz (Zalău)
Arbitru VAR: Petrescu Radu (București), Arbitru AVAR: Orbuleț Mircea (București)
Șumudică a criticat transferurile făcute de Rapid! Reacția extrem de elegantă a lui Mutu
23/07/2022 LA 17:26
CFR Cluj - Rapid 1-0 | Gică Popescu, reacție vehementă la adresa lui Adi Mutu și Dan Petrescu
17/07/2022 LA 08:22