Rădoi a câștigat duelul cu Hagi pe "Ion Oblemenco"! Craiova a urcat pe locul 1 în Superliga, după golul lui Mitriță

Universitatea Craiova s-a impus în etapa cu numărul 29 din Superliga României și a urcat, cel puțin pentru moment, pe locul 1 în clasament. Oltenii s-au impus cu 1-0 în fața oaspeților Farul Constanța, grație golului lui Mitriță.

Universitatea Craiova

Credit imagine: Facebook

Universitatea Craiova a câștigat meciul pe teren propriu cu Farul Constanța cu scorul de 1-0, în etapa cu numărul 29 din Superliga României. Unicul gol al partidei de pe Stadionul "Ion Oblemenco" din Craiova a fost marcat de Alexandru Mitriță chiar înainte de pauză, în minutul 44, din pasa lui Takuto Oshima.
Grație acestui rezultat, oltenii lui Mirel Rădoi urcă, cel puțin provizoriu, pe locul 1 în clasament, cu 52 de puncte după 29 de meciuri. Pe locul 2 se află FCSB, care are tot atâtea puncte, dar un meci în minus. Podiumul e completat de CFR Cluj, cu 51 de puncte după 29 de partide.
Universitatea a obținut cinci victorii și un egal în ultimele șase etape. În tur, Farul s-a impus cu 3-2.
CITEȘTE ȘI:

Universitatea Craiova - Farul Constanța 1-0 | Echipele de start

  • Universitatea Craiova: Popescu – Mora, Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima, Mekvabishvili, Houri – Baiaram, Safira, Mitriță. Rezerve: Lung, Stoian, Ndong, Păcurar, Mogoș, Căpățînă, Lukic, Ninaci, Bană. Antrenor Mirel Rădoi
  • Farul Constanța: Buzbuchi – Sîrbu, Larie, Bălașa, Ganea – Radaslavescu, Popescu, Vînă – Grigoryan, Alibec, Cojocaru. Rezerve: Ducan, Fabinho, Țîru, Banu, Gustavo, Reginaldo, Ciobanu, Dican, Casap, Doicaru, Băsceanu, Somandru. Antrenor Gheorghe Hagi

Alătură-te celor Mai mult de 3 milioane de utilizatori în app
Fii la curent cu cele mai noi știri, rezultate și sporturi în direct
Descarcă
Distribuie acest articol
Promo
Promo