Romelu Lukaku, scos din sărite de Ibrahimovic. Ce i-a spus suedezul ca să îl provoace

Vlad Dumitrescu

Actualizat 27/01/2021 la 16:15 GMT+2

Romelu Lukaku și Zlatan Ibrahimovic au fost implicați într-un duel încins la finalul primei reprize a derby-ului dintre Milan și Inter din Cupa Italiei.

Lukaku e Ibrahimovic - Inter-Milan - Coppa Italia 2020-2021

Credit imagine: Imago

Inter a învins-o pe Milan cu 2-1. Ibrahimovic a deschis scorul, însă Romelu Lukaku a egalat din penalty pentru ca apoi, în ciuda mai multor intervenții extraordinare din repriza a doua ale lui Ciprian Tătărușanu, Christian Eriksen a adus victoria pentru echipa lui Antonio Conte în minutul 90+7, după o lovitură liberă executată perfect.
Totuși, punctul culminant al partidei a venit în finalul primei reprize când Romelu Lukaku și Zlatan Ibrahimovic, foști colegi la Manchester United în sezonul 2017/2018, au fost implicați într-o altercație.
Lukaku i-a transmis lui Ibrahimovic să se întâlnească cu el în afara stadionului după meci. Ca răspuns, Ibrahimovic a râs și i-a spus: ”Ok, sun-o pe mama ta!”. Această replică l-a enervat și mai tare pe belgian, însă Ibrahimovic nu s-a oprit aici și a adăugat: ”Fă prostiile tale cu voodoo!”.