Dinamo a obținut a doua victorie cu Ovidiu Burcă pe banca tehnică. După victoria cu CSO Plopeni, dinamoviștii s-au impus în această dimineață în partida amicală cu SC Popești Leordeni, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de către Valentin Lazăr, în minutul 35.
Bordușanu l-a lansat foarte bine pe Lazăr care a profitat de ieșirea neinspirată a portarului de la Popești Leordeni, l-a driblat și a înscris cu poarta goală cu un șut de la aproximativ 30 de metri.
În a doua repriză, Ovidiu Burcă a folosit mai mulți jucători tineri. Până la finalul partidei, Dinamo a mai ratat ocazii prin Andrei Florescu și Bogdan Gavrilă.
Destinație surpriză pentru Dele Alli! Unde este dorit mijlocașul lui Everton
ACUM 4 ORE
Dinamo: Oncescu - Moura, Giafer, Țone, Amzăr - Dudea, N. Roșu - Bordușanu, A. Bani, V. Lazăr - Buhăescu
Au mai jucat: Esanu - Buleică, Cr. Ionescu, G. Crețu, I. Roșu, Gavrila, Florescu, Măgureanu, Al. Pop și Bobea.
Înaintea primei partide oficiale, Dinamo va mai juca sâmbătă un meci amical împotriva celor de la CS Tunari. Partida va începe la ora 10:00 și va avea loc în cantonamentul de la Săftica.

Retrogradată în urma barajului cu U Cluj de la finalul sezonului trecut, Dinamo București va evolua pentru prima oară în istoria sa în al doilea eșalon al fotbalului românesc.
Prima partidă a lui Dinamo în Liga 2 va avea loc pe 6 august, împotriva celor de la Progresul Spartac, echipă promovată din Liga 3. Partida va avea loc la Buftea, deoarece arena pe care a evoluat Progresul în a treia divizie nu a fost omologată pentru Liga 2.