Rangers, campioană în Scoția! Mesajul afișat de fanii de pe Ibrox în timpul meciului lui Celtic

Actualizat 07/03/2021 la 16:31 GMT+2

Rangers a devenit campioană matematic în Scoția după o așteptare de 10 ani! Formația pregătită de Steven Gerrard a dominat clar sezonul din Premiership, iar astăzi și-a asigurat titlul mult visat.

Rangers, campioană în Scoția

Rangers a cucerit matematic cel de-al 55-lea titlu de campioană a Scoției. Trupa de pe Ibrox a profitat de pasul greșit făcut de marea rivală Celtic pe terenul lui Dundee United, scor 0-0.
După 32 de etape scurse din sezonul regulat, Rangers are 20 de puncte peste Celtic, avans care îi asigură coroana din Premiership.
Până acum, trupa pentru care evoluează și internaționalul român Ianis Hagi a înregistrat 28 de victorii și 4 remize, reușind să înscrie 77 de goluri și primind numai 9.
În stagiunea curentă din Scoția, Hagi Jr. a marcat 6 goluri și a oferit 9 pase decisive.

Surpriza pregătită de fanii lui Rangers în timpul meciului lui Celtic: "Ne vedeți acum?"

În timpul meciului dintre Dundee United și Celtic, disputat astăzi, fanii lui Rangers le-au pregătit o "surpriză" rivalilor din Glasgsow.
Suporterii de pe Ibrox au închiriat un avion și au afișat un mesaj special: "Ne vedeți acum? 55 de titluri"
Interesant este că Celtic și Rangers se vor întâlni chiar în următoarea etapă, în derby-ul "Old Firm" (21 martie, 14:00).

Ianis Hagi, din nou decisiv la Rangers! Românul a marcat în meciul cu St. Mirren

Ianis Hagi a marcat ultimul gol pentru Rangers înainte ca trupa lui Gerrard să-și asigure matematic titlul în Scoția.
Ieri după-amiază, formația de pe Ibrox a învins-o pe St. Mirren, scor 3-0, în etapa a 31-a din Scoția.
Kent a deschis scorul pe Ibrox în minutul 14, iar Morelos a dublat avantajul trupei lui Gerrard 2 minute mai târziu. Ianis Hagi a stabilit scorul final în debutul reprizei a doua, cu un șut la colțul scurt, din interiorul careului.

RANGERS - ST. MIRREN 3-0. IANIS HAGI ȘI COLEGII SĂI AU SĂRBĂTORIT VICTORIA ALĂTURI DE FANI

Mii de fani s-au adunat în afara stadionului Ibrox înaintea partidei și au rămas acolo până la final.
După meci, Ianis și colegii săi au mers la ieșirea din colțul arenei pentru a-i saluta pe suporterii scoțieni.