Reading a revenit pentru a obține un egal la ultima clasată Barnsley, însă evoluția lui Pușcaș nu a fost una demnă de ținut minte. Românul a ratat o ocazie uriașă în prima repriză, singur cu portarul.
Presa locală i-a acordat nota 5 lui Pușcaș: ”A ratat o ocazie imensă când a rămas singur cu portarul, a avut o atingere în plus. În rest, fără nicio contribuție”, se arată pe site-ul GetReading.
Calificare cu emoții pentru FCSB în Cupa României! Roș-albaștrii, egalați după ce au condus cu 3-0
ACUM 5 ORE
În minutul 65 al meciului Pușcaș a ieșit de pe teren după ce s-a accidentat la umăr. Românul a fost faultat și a căzut prost pe mână, managerul lui Reading, declarând că ”pare să fie vorba de o dislocare de umăr”.
Nicolae Stanciu, impecabil în Cupa Cehiei! Cum a calificat-o pe Slavia Praga în optimi