"Bătrâna Doamnă" a rămas în subsolul clasamentului campionatului de fotbal al Italiei, după ce a obţinut doar un rezultat de egalitate, 1-1, în partida disputată pe teren propriu cu AC Milan, duminică, în cadrul etapei a patra din Serie A. Bianconerii au deschis scorul rapid, prin atacantul spaniol Alvaro Morata (4), însă milanezii au restabilit egalitatea în repriza secundă, prin croatul Ante Rebic.
Cu doar două puncte acumulate în patru meciuri, Juve ocupă locul 18 în clasament, în timp ce AC Milan se află pe poziţia secundă, la egalitate de puncte (10) cu campioana en titre, Inter Milano. Frustrarea a fost imensă pentru Allegri, iar pe rețelele de socializare au apărut imagini cu tehnicianul chiar la finalul partidei. În general un tip echilibrat, acesta nu a putut să își mascheze indignarea.
"La dracu! Și ei vor să joace pentru Juventus...", a fost surprins spunând Allegri.
Haaland, în atenția încă unei puteri a Europei! Care este primul club care va încerca să-l transfere
13/10/2021 LA 07:46

Allegri, nervos și la conferința de presă de după Juventus - Milan 1-1

Presa italiană notează că furia tehnicianului a fost îndreptată în special către Dejan Kulusevski, Moise Kean și Federico Chiesa. Despre acesta din urmă, antrenorul care a cucerit 5 titluri cu "Bătrâna Doamnă" a vorbit și în fața camerelor, după partidă.
Allegri a fost atât de supărat pentru ce s-a întâmplat duminică în contextul în care echipa sa a avut un start excelent, dominând clar, pentru ca în repriza a doua să cadă total, părând complet debusolată și lipsită de ambiție.
"Chiesa trebuie să crească și să își dea seama de ce e capabil. Am făcut și eu greșeli când am schimbat. Ar fi trebuit să introduc fotbaliști mai defensivi și să ținem de rezultat. Jucătorii trebuie să se trezească, să lase problemele personale deoparte și să muncească. Să fii dispus să evoluezi fundaș lateral, chiar dacă ești vârf, doar așa putem obține rezultate, prin sacrificiu. Am avut meciul în mână, am pierdut două puncte, dar vă spun sincer că, dacă mai continua, puteam pierde. Din fericire arbitrul a fluierat finalul. Sunt foarte nervos: ne-am pierdut atenția și determinarea pe final, după ce am jucat atât de bine în prima repriză", a explicat Allegri la interviul de după partidă.
GAFE ÎN SERIE PENTRU KOEMAN: "TERMENUL "INVENTAT" VA INTRA ÎN ISTORIE". CONCLUZIA SERII: "AM JUCAT MINUNAT"
Serie A
Care va fi următoarea destinație pentru Dusan Vlahovic, puștiul minune al Fiorentinei
10/10/2021 LA 16:24
Italia - Belgia 2-1, în finala mică a Ligii Națiunilor. Record istoric pentru Mancini
10/10/2021 LA 15:34