La începutul reprizei secunde de la Verona, atacantul transferat la Brescia în această vară s-a oprit brusc, a degajat mingea în tribună și s-a dus către vestiare. Mai mulți coechipieri și adversari au încercat să-l calmeze pe Balotelli, în timp ce arbitrul a întrerupt meciul pentru câteva minute.
Crainicul stadionului din Verona a anunțat că meciul va fi oprit definitiv dacă scandările rasiste vor continua. În cele din urmă, Mario Balotelli s-a întors pe teren, iar partida a continuat cu scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Verona și-a dublat avantajul în minutul 81, după ce Passina a șutat pe jos la colțul lung. Balotelli a redus din diferență spre finalul partidei cu o execuție splendidă, în vinclul porții. A fost a doua reușită a atacantului de 29 de ani, care n-a putut evita a șaptea înfrângere din acest sezon a echipei sale.
Turkish Süper Lig
Balotelli, revanșă în fața antrenorului care spunea că "nu are creier"! Cum a sărbătorit golul
22/09/2021 LA 14:25
După 11 etape, Brescia este prima sub linia retrogradării, cu numai șapte puncte.
Șumudică, doar 24 de ore fără contract! Fostul antrenor de la CFR se poate întoarce în Turcia
29/08/2021 LA 07:50