Balotelli, ieșire nervoasă în meciul Verona - Brescia din cauza scandărilor rasiste!

Actualizat 03/11/2019 la 18:56 GMT+2

În timpul meciului dintre Verona și Brescia, Mario Balotelli a avut o ieșire nervoasă din cauza scandărilor rasiste adresate de suporterii gazdelor.

Balotelli

La începutul reprizei secunde de la Verona, atacantul transferat la Brescia în această vară s-a oprit brusc, a degajat mingea în tribună și s-a dus către vestiare. Mai mulți coechipieri și adversari au încercat să-l calmeze pe Balotelli, în timp ce arbitrul a întrerupt meciul pentru câteva minute.
Crainicul stadionului din Verona a anunțat că meciul va fi oprit definitiv dacă scandările rasiste vor continua. În cele din urmă, Mario Balotelli s-a întors pe teren, iar partida a continuat cu scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Verona și-a dublat avantajul în minutul 81, după ce Passina a șutat pe jos la colțul lung. Balotelli a redus din diferență spre finalul partidei cu o execuție splendidă, în vinclul porții. A fost a doua reușită a atacantului de 29 de ani, care n-a putut evita a șaptea înfrângere din acest sezon a echipei sale.
După 11 etape, Brescia este prima sub linia retrogradării, cu numai șapte puncte.