Parma și Udinese au încheiat la egalitate, scor 2-2, în runda cu numărul 22 din Serie A. Formația gazdă a condus cu 2-0 la pauză, grație golurilor marcate de Cornelius și Kucka.
Trupa lui Roberto D'Aversa a redus motoarele în repriza secundă, iar Udinese a profitat și a restabilit egalitatea. Osaka a redus din diferență în minutul 64, iar Nuytinck a smuls un punct în minutul 80.
În urma remizei cu Udinese, Parma rămâne pe penultimul loc în Serie A, la 5 puncte sub linia retrogradării.
Serie A
Ianis Hagi, ca și transferat la Roma, în iarnă. Suma uriașă pusă la bătaie de Mourinho
IERI LA 05:01

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă, după Parma - Udinese 2-2

Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat la Parma și au ieșit în evidență în unele faze. Mihăilă a început ca titular și a obținut penalty-ul din care Kucka a făcut 2-0 pe tabelă, în minutul 32. Fostul jucător al Craiovei a fost înlocuit în minutul 79 cu Bruno Alves.
De cealaltă parte, Man a fost introdus pe teren în minutul 66, în locul lui Karamoh. Fostul atacant de la FCSB a avut câteva acțiuni ofensive, dar nu a reușit să înscrie.
La final, cei doi jucători români și-au aflat notele. Potrivit Sofa Score, Mihăilă a fost cotat la 7,1 pentru contribuția sa din meciul cu Udinese, în timp ce Man a fost notat cu 6,8 pentru acțiunile din finalul meciului.
Cornelius, uriașul atacant al Parmei, a primit cea mai mare notă din meciul Parma - Udinese: 7,7.

Serie A
"Bijuteria Mihăilă străluceşte și vede Champions League". Românul, aproape de lovitura carierei
22/09/2021 LA 07:46
Serie A
Allegri, criză de nervi după meciul cu Milan: "La dracu! Și ei vor să joace pentru Juventus..."
21/09/2021 LA 05:34