Campioana ultimilor 8 ani din Serie A, Juventus, a revenit pe prima poziție după victoria cu 3-1 în fața celor de la Udinese din ultima etapă, profitând de faptul că Inter Milano s-a încurcat în partida cu Fiorentina.
Cristiano Ronaldo a fost eroul lui Juve, reușind să înscrie în minutele 9 și 37 și a ajuns la 11 goluri în acest sezon. El a devenit primul jucător care reușește să marcheze în 15 sezoane consecutive cel puțin 10 goluri.

A refuzat banderola

Zinedine Zidane, marea șansă a lui Solskjaer
IERI LA 09:35
Un moment inedit a avut loc în minutul 80 al partidei cu Udine. Gonzalo Higuain, cel care preluase banderola de la Leonardo Bonucci când căpitanul lui Juve a fost înlocuit, i-a dat banderola lui Cristiano Ronaldo în momentul în care Sarri l-a trimis pe teren pe Douglas Costa. Însă portughezul nu a acceptat-o.
Într-un moment care nu a fost surprins în direct la TV, Ronaldo s-a dus și i-a cedat banderola lui Blaise Matuidi, acesta fiind cel mai vechi jucător al lui Juventus dintre cei care se aflau pe teren în acel moment.
Cât de orgolios e Ronaldo! Rio Ferdinand a dezvăluit ce mesaj a primit, în direct, de la CR7
15/09/2021 LA 11:08
Liga Campionilor UEFA
De ce a fost schimbat Ronaldo în meciul cu Young Boys! Justificările lui Solskjaer
14/09/2021 LA 20:32