Nerazzuri se îndepărtaseră deja la patru puncte de liderul Juventus după egalurile (1-1) cu Atalanta și Lecce, astfel că o victorie era necesară. Ashley Young a fost titular în primul său meci la Inter, Antonio Candreva fiind suspendat iar Marcelo Brozovic, Roberto Gagliardini și Kwadwo Asamoah au fost accidentați.
Meciul nu a început bine pentru Conte, care l-a pierdut pe Skriniar după doar 16 minute, fiind înlocuit de Godin. Totuși, Young și-a celebrat debutul cu un assist, reușind o centrare de pe dreapta care a dus la lovitura perfectă de cap a lui Lautaro Martinez. Cagliari a cerut fault, însă degeaba, golul a fost validat.
Serie A
Sarri, prea puternic pentru Mourinho! Dramatism total în "Derby della Capitale"
ACUM 17 ORE
Egalarea a venit apoi meritat pentru Cagliari, în a doua repriză. Un șut de la 25 de metri a lui Nainggolan a fost deviat de Bastoni iar scorul a fost 1-1. Belgianul a celebrat discret, fiind împrumutat chiar de Inter în Sardinia.
Juventus joacă la Napoli de la 21:45 și dacă va câștiga se poate distanța la șapte puncte de Inter.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.