Genoa, aflată pe loc retrogradabil, a avut o primă repriză foarte bună, reușind să conducă la pauză în urma reușitelor lui Pandev și Criscito, din minutul 31, respectiv 45+5.În partea secundă, Lecce a redus din diferență, în minutul 60, prin Falco. În urma unui corner executat scurt, italianul l-a învins pe Radu cu un șut surprinzător, din poziție laterală.
În minutul 69, Genoa a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea atacantului columbian Agudelo. Un minut mai târziu, Lecce a restabilit egalitatea. Tabanelli a înscris cu capul, de la marginea careului mic. Lecce - Genoa s-a încheiat 2-2, nu înainte ca oaspeții să mai aibă un eliminat - Pandev, în minutul 77.

Lecce – Genoa, 2-2. Echipa lui Radu, pe loc retrogradabil

Ionuț Radu, dorit în Spania de o echipă calificată în cupele europene! Ce club negociază cu Inter
22/06/2021 LA 11:00
În urma acestui rezultat, Genoa se menține pe loc retrogradabil, 18, cu doar 11 puncte acumulate. Formația lui Ionuț Radu are cea mai slabă apărare din Italia, portarul român încasând 30 de goluri în primele 15 etape.De partea cealaltă, Lecce, la care Romario Benzar nu a fost nici măcar rezervă, se află pe locul 15, cu 15 punte.