Juventus a deschis scorul în meciul cu Udinese de pe Dacia Arena prin de Ligt (minutul 42), însă băieții lui Sarri nu i-au mai presat apoi pe adversari. La scurt timp după pauză, în minutul 52, Nestorovski a înscris golul egalizator dintr-o lovitură de cap superbă. Portarul torinezilor, Szczesny, nu a avut nicio șansă. Mai apoi, pe finalul partidei, în minutul 90+2, Fofana a ridiculizat defensiva adversă și a înscris superb. Pentru Juve a fost de departe cea mai slabă repriză de la reluarea fotbalului în Italia. Juventus mai are de disputat în acest sezon trei partide: cu Sampdoria acasă, cu Cagliari în deplsare și cu AS Roma acasă.
Ronaldo&Co. nu au emoții pe finalul sezonului în care singura problemă care se pune e în ce etapă vor pune mâna pe al nouălea titlu consecutiv, al 36-lea din istorie. Juventus are un avantaj confortabil în fruntea clasamentului, însă dacă ar fi câștigat meciul cu Udinese, ar fi câștigat matematic titlul în Serie A.
Juventus a avut probleme în ultimele deplasări, în care a încasat nu mai puțin de 7 goluri și a luat un singur punct. De fiecare dată, Juventus a avut 2-0, dar a pierdut cu Milan (2-4) și a evitat cu greu eșecul cu Sassuolo (3-3). Ultimul succes al bianconerilor, în deplasare, e cel cu Genoa (3-1). Nici în această seară nu s-a întâmplat ca trupa lui Sarri să obțină un rezultat favorabil și să se desprindă decisiv.
Klopp, întrebat dacă e bucuros că Ronaldo a ajuns la Manchester United. Răspunsul germanului
IERI LA 08:21
Serie A | Udinese – Juventus. Echipele de start
  • Udinese: Musso - Troost-Ekong, Becao, Nuytinck - ter Avest, De Paul, Fofana, Sema, Zoegelaar - Nestorovski, Okaka
  • Juventus: Szczesny - Danilo, Rugani, de Ligt, Sandro - Ramsey, Bentancur, Rabiot - Bernardeschi, Dybala, Ronaldo
Liga Campionilor UEFA
UEFA nu uită! Ce decizie incredibilă a luat față de cluburile fondatoare ale SuperLigii Europene
14/09/2021 LA 19:44
LIVE BLOG Champions League | Victorii clare pentru Bayern și Juventus! Toate rezultatele serii
14/09/2021 LA 04:39