Juventus a câștigat Supercupa Italiei, după ce s-a impus cu 2-0 în fața lui Napoli, grație golurilor înscrise de Cristiano Ronaldo și Alvaro Morata în repriza secundă. Starul portughez a devenit în mod oficial cel mai bun marcator din istoria fotbalului.
După 0-0, Juventus a ieșit mult mai montată de la vestiare și a început să controleze clar partida. Același Ronaldo a ieșit la rampă la jumătatea reprizei a doua și a marcat cu un șut din careu.
Serie A
Care va fi următoarea destinație pentru Dusan Vlahovic, puștiul minune al Fiorentinei
10/10/2021 LA 16:24
Dar nu a fost orice gol. A fost golul cu numărul 760 din cariera lui CR7, cu care a devenit cel mai bun marcator din istoria fotbalului (în meciurile oficiale). Starul portughez l-a depășit în ierarhia all-time pe Josef Bican.

Cristiano Ronaldo, al patrulea trofeu în tricoul lui Juventus

După finalul meciului, Ronaldo a transmis un mesaj fanilor lui Juventus pe contul său oficial de Twitter.
Sunt foarte fericit după ce am cucerit al patrulea trofeu în Italia... ne-am întors! Aceasta este Juventus pe care o iubim, este echipa în care avem încredere și acesta este spiritul care ne va aduce victoriile pe care ni le dorim. Felicitări, băieți! Fino Alla Fine!