Atalanta a oprit seria de 21 de meciuri fără înfângere a lui Lazio, deși meciul începuse excelent pentru trupa pregătită de Simone Inzaghi. Autogolul lui De Roon a deblocat tabela în minutul 5, apoi Milinkovic-Savic a dublat avantajul lui Lazio, cu un șut în vinclu de la marginea careului.
Gosens a redus din diferență în minutul 38, cu o lovitură de cap, iar la vestiare s-a intrat cu scorul de 2-1 pentur trupa de pe Olimpico. Coșmarul lui Lazio a început în minutul 66, când Malinovsky a restabilit egalitatea, cu o execuție violentă sub bara transversală. Cu 10 minute înainte de final, Palomino a adus victoria pentru Atalanta, după un corner executat de Alejandro Gomez.
Moruțan și Cicâldău, meci excelent pentru Galatasaray, cu Lazio. Concluziile lui Fatih Terim

Serie A | Juventus, avans de 4 puncte față de Lazio

Cu 11 etape rămase din sezonul curent, Juventus este lider, cu un avans de 4 puncte față de Lazio. Podiumul este completat de Inter, care are 8 puncte mai puțin decât formația pregătită de Maurizio Sarri. "Nerazzurii" au remizat în această etapă împotriva lui Sassuolo (scor 3-3), rezultat care i-a permis Atalantei să se apropie la 4 puncte de locul 3.
Europa League
Moruțan și Cicâldău, meci mare pentru Galata, în victoria cu Lazio! Mitriță, gol pentru PAOK
Incredibil: Eintracht i-ar fi trimis o adresă de mail fictivă lui Lazio, pentru a evita un transfer
01/09/2021 LA 11:11