• Chiesa
    18'
Înaintea meciului

AC Milan - Juventus

Serie A TIM - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și AC Milan. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Stefano Pioli și Massimiliano Allegri? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între AC Milan și Juventus. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru AC Milan și Juventus. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

• AC Milan - Juventus 1-3

FINAL! Juventus s-a impus pe terenul lui AC Milan, scor 3-1, și a urcat pe locul 4 în Serie A! Trupa de pe San Siro a suferit în această seară prima înfrângere în actualul sezon din Italia și a ratat șansa să se desprindă la 4 puncte de Inter.

76'
Juventus

GOOOOOOL Juventus! Campioana Italiei își dublează avantajul, cu un sfert de oră înainte de final! McKennie a reluat în plasă, pe lângă Donnarumma, după o pasă oferită de Kulusevski.

62'
Juventus

GOOOOOOL Juventus! Chiesa bifează "dubla" în derby-ul cu Milan, cu un șut asemănător celui de la primul gol! Tânărul atacant l-a fentat ușor pe Theo Hernandez și l-a învins pe Donnarumma cu un șut la colțul lung. Tot Dybala a fost omul cu pasa decisivă.

S-a reluat jocul de pe San Siro!

Pauză pe San Siro! AC Milan și Juventus se află la egalitate, scor 1-1, după primele 45 de minute.

41'
AC Milan

GOOOOOOOL AC Milan! Calabria a restabilit egalitatea, cu o execuție fabuloasă de la marginea careului! Fundașul gazdelor a trimis din prima, direct în vinclul porții lui Szczesny.

19'
Juventus

GOOOOOOL Juventus! Chiesa a deschis scorul pe San Siro, cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Tânărul atacant al "bianconerilor" a fost servit cu o pasă genială expediată cu călcâiul de Dybala.

Federico Chiesa of Juventus celebrates 0-1 with Gianluca Frabotta of Juventus, Paulo Dybala of Juventus, Aaron Ramsey of Juventus, Rodrigo Bentancur of Juventus, Cristiano Ronaldo of Juventus, Leonardo Bonucci of Juventus, Matthijs de Ligt of Juventus, Da
1'

• Antrenor: Andrea Pirlo

Juventus are serioase probleme de lot înaintea marelui derby cu AC Milan, dar nici liderul din Serie A nu stă mai bine din acest punct de vedere.

Astăzi, gruparea de pe San Siro a confirmat că Rade Krunic și Ante Rebic au fost testați pozitiv la Covid-19 și vor lipsi la meciul cu Juventus. Cei doi jucători sunt asimptomatici și au intrat deja în izolare, iar clubul milanez a dat asigurări că restul lotului a avut rezultate negative la testele efectuate ieri și azi dimineață.