Juventus are serioase probleme de lot înaintea marelui derby cu AC Milan, dar nici liderul din Serie A nu stă mai bine din acest punct de vedere. Astăzi, gruparea de pe San Siro a confirmat că Rade Krunic și Ante Rebic au fost testați pozitiv la Covid-19 și vor lipsi la meciul cu Juventus. Cei doi jucători sunt asimptomatici și au intrat deja în izolare, iar clubul milanez a dat asigurări că restul lotului a avut rezultate negative la testele efectuate ieri și azi dimineață. Absențe Milan: #Rade Krunic (Covid-19) #Ante Rebic (Covid-19) #Sandro Tonali (suspendat) #Zlatan Ibrahimovic (accidentat) #Ismael Bennacer (accidentat) #Alexis Saelemaekers (accidentat) #Matteo Gabbia (accidentat) Absențe Juventus: #Alex Sandro (Covid-19) #Juan Cuadrado (Covid-19) #Alvaro Morata (accidentat)

• AC Milan - Juventus 1-3
FINAL! Juventus s-a impus pe terenul lui AC Milan, scor 3-1, și a urcat pe locul 4 în Serie A! Trupa de pe San Siro a suferit în această seară prima înfrângere în actualul sezon din Italia și a ratat șansa să se desprindă la 4 puncte de Inter.
76'
Live comment icon
Juventus
GOOOOOOL Juventus! Campioana Italiei își dublează avantajul, cu un sfert de oră înainte de final! McKennie a reluat în plasă, pe lângă Donnarumma, după o pasă oferită de Kulusevski.
62'
Juventus
GOOOOOOL Juventus! Chiesa bifează "dubla" în derby-ul cu Milan, cu un șut asemănător celui de la primul gol! Tânărul atacant l-a fentat ușor pe Theo Hernandez și l-a învins pe Donnarumma cu un șut la colțul lung. Tot Dybala a fost omul cu pasa decisivă.
S-a reluat jocul de pe San Siro!
Pauză pe San Siro! AC Milan și Juventus se află la egalitate, scor 1-1, după primele 45 de minute.
41'
AC Milan
GOOOOOOOL AC Milan! Calabria a restabilit egalitatea, cu o execuție fabuloasă de la marginea careului! Fundașul gazdelor a trimis din prima, direct în vinclul porții lui Szczesny.
19'
Juventus
GOOOOOOL Juventus! Chiesa a deschis scorul pe San Siro, cu un șut la colțul lung din interiorul careului. Tânărul atacant al "bianconerilor" a fost servit cu o pasă genială expediată cu călcâiul de Dybala.