Lukaku, mesaj cu direcție către Zlatan! Ce a putut să scrie după titlul cucerit cu Inter

Andrei Bobeica

Publicat 03/05/2021 la 20:13 GMT+3

Inter a cucerit cel de-al 19-lea titlu din istorie cu 4 etape înainte de final. Nerazzurrii au întrerupt seria de 9 campionate câștigate consecutiv de Juventus.

Romelu Lukaku v Zlatan Ibrahimovic

Romelu Lukaku nu a uitat de conflictul cu Zlatan Ibrahimovic, de la derby-ul dintre Inter și AC Milan.

Mesajul lui Lukaku pentru Zlatan

După un gol marcat în derby-ul cu Milan, Lukaku a scris pe rețelle sociale "E un nou rege în oraș". Zlatan a răspuns și a scris "Milano nu a avut niciodată rege. Are un zeu (Dumnezeu)", referindu-se bineînțeles, la persoana lui.
După titlul cucerit cu Inter, Lukaku a revenit cu un alt mesaj, cu direcția Zlatan.
"Adevăratul Dumnezeu a încoronat regele. Acum plecați-vă" a scris Romelu Lukaku.

Zlatan și Lukaku, la un pas de bătaie

La meciul din sferturile Cupei Italiei, cei doi au fost aproape de bătaie chiar pe teren după ce s-au jignit reciproc.
Inter a învins-o pe Milan cu 2-1. Ibrahimovic a deschis scorul, însă Romelu Lukaku a egalat din penalty pentru ca apoi, în ciuda mai multor intervenții extraordinare din repriza a doua ale lui Ciprian Tătărușanu, Christian Eriksen a adus victoria pentru echipa lui Antonio Conte în minutul 90+7, după o lovitură liberă executată perfect.
Totuși, punctul culminant al partidei a venit în finalul primei reprize când Romelu Lukaku și Zlatan Ibrahimovic, foști colegi la Manchester United în sezonul 2017/2018, au fost implicați într-o altercație.
Lukaku i-a transmis lui Ibrahimovic să se întâlnească cu el în afara stadionului după meci. Ca răspuns, Ibrahimovic a râs și i-a spus: ”Ok, sun-o pe mama ta!”. Această replică l-a enervat și mai tare pe belgian, însă Ibrahimovic nu s-a oprit aici și a adăugat: ”Fă prostiile tale cu voodoo!”.