GOL Bologna! Orsolini a marcat în minutul 90+2, după o pasă oferită de Soriano.

Gol Bologna! Musa Barrow reușește dubla în minutul 33.

Serie A
Parma e blestemată! Echipa lui Man și Mihăilă a avut iar 2-0 și nu a învins. D'Aversa, ca și demis
27/02/2021 LA 15:52

Gol Bologna! Musa Barrow a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 15.

Știrea inițială

Parma este într-o situație disperată, aflându-se pe locul 19 în Serie A, și are nevoie neapărată de victorie, iar partida cu Bologna este momentul ideal pentru "cruciați" pentru a lua o gură de oxigen. Echipa lui Roberto D'Aversa nu a mai câștigat de pe 30 noiembrie 2020 (2-1 la Genoa). În ultimele 2 confruntări, parmegianii nici măcar nu au reușit să marcheze, pierzând cu 2-0 atât meciul de pe teren propriu cu Bologna, cât și în deplasarea de la Napoli.

Genoa nu stă nici ea prea bine în clasament, aflându-se abia pe locul 16 cu 20 de puncte, cu 5 mai mult decât Cagliari, prima echipă clasată sub linia retrogradării. Formația lui Mihailovic vine și ea după 2 înfrâgeri consecutive contra unor echipe puternice totuși: 0-2 cu Juventus și 1-2 cu Milan.

Parma-Bologna | Dennis Man și Valentin Mihăilă sunt rezerve

După ce săptămâna trecută a fost introdus în minutul 80 al confruntării cu Napoli, Dennis Man este din nou rezervă, la fel ca și Valentin Mihăilă.

Serie A
Șansă uriașă pentru Man și Mihăilă. Miliardarul Kyle Krause a venit din SUA pentru a salva Parma
24/02/2021 LA 10:07
Serie A
Parma, doar egal cu Udinese! Mihăilă a fost titular și a scos un penalty! Man a jucat 25 de minute
21/02/2021 LA 13:36