Juventus merge perfect în Liga Campionilor, într-o grupă cu Chelsea, s-a calificat în optimile de finală cu două meciuri mai devreme, dar în Serie A își găsește cu greu ritmul. Sâmbătă, în etapa a 12-a, formația lui Massimiliano Allegri a avut din nou probleme, în partida cu Fiorentina.
Succesul a venit abia în minutul 91 (scor 1-0), după un gol al lui Juan Cuadrado. Columbianul intrase în teren în minutul 78.

Juventus a întrerupt o serie de trei etape fără victorie

Serie A
Transferul lui Cristiano Ronaldo de la Juventus la Manchester United, anchetat în Italia
ACUM 14 ORE
În ultimele trei etape, torinezii înregistraseră doar un egal cu Inter Milano, în alte două jocuri fiind înfrânți de Sassuolo și Verona. Și împotriva Fiorentinei a fost foarte aproape de o nouă deziluzie. Juve a jucat în ultimele 20 de minute în superioritate numerică, după ce Milenkovic a fost eliminat. Dar gazdele s-au chinuit aproape tot timpul în fața unei echipe care s-a închis foarte bine.
În cele din urmă, "Bătrâna Doamnă" a fost salvată de o execuție personală a lui Juan Cuadrado, cu care a luat toate cele 3 puncte. Dar după 12 jocuri a adunat doar 18 puncte, fiind la 13 puncte distanță de Napoli și AC Milan, care nu au evoluat încă în această rundă. Juventus ocupă locul 8 provizoriu, dar este la un punct distanță de AS Roma, echipa lui JKose Mourinho care ocupă poziția a ora.
Până în prezent, în etapa a 12-a din Serie A s-au mai jucat partidele:
Empoli – Genoa 2-2
Spezia – Torino 1-1
Cel mai important meci al rundei se joacă duminică seara, de la ora 21:45, derby-ul AC Milan – Inter Milano.
Tot azi, jurnalistul Fabrizio Romano a anunțat că agentul lui Paulo Dybala, Jorge Antun, își face planuri să ajungă în Europa în această lună, pentru a finaliza discuțiile cu Juventus pentru prelungirea contractului.
Argentinianul mai are angajament până în 2022, dar urmează să semneze un nou contract până în 2026.
LG iți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Everton - Liverpool, meci de totul sau nimic pentru Rafa Benitez. Situaţia incredibilă în care este
30/11/2021 LA 11:55
"Balonul de Aur 2021, o insultă pentru Salah!". Englezii nu pricep cum Mo a putut termina sub CR7
30/11/2021 LA 10:30