Juventus i-a produs a treia înfrângere lui Mourinho în Serie A! 4 succese consecutive pentru bianconeri în campionat

Publicat 17/10/2021 la 23:49 GMT+3

Juventus a obținut a patra victorie consecutivă în Serie A, învingând-o în această seară pe AS Roma, cu scorul de 1-0.

Szczesny festeggiato dai suoi compagni dopo il rigore parato a Veretout in Juventus-Roma - Serie A 2021/2022

Juventus s-a impus în această seară cu scorul de 1-0 în fața celor de la AS Roma, într-un meci din cea de-a opta etapă a Serie A.
Deși a fost dominată atât ca posesie, cât și din punct de vedere al numărului de ocazii de gol și șuturi pe poartă, echipa lui Massimiliano Allegri a reușit să obțină a patra victorie consecutivă în campionat grație golului marcat de Moise Kean, în minutul 16, după o pasă a lui Bentancur.
AS Roma ar fi putut egala în finalul primei reprize, când Veretout a ratat o lovitură de la 11 metri, iar formația lui Jose Mourinho a suferit a treia înfrângere din acest sezon.
În urma acestui rezultat, Juventus a acumulat 14 puncte și a urcat pe locul 7, în timp ce AS Roma a rămas pe a patra poziție a clasamentului din Serie A, cu 15 puncte.

Napoli, parcurs perfect în Serie A

Tot astăzi, Napoli a învins-o cu scorul de 1-0 pe Torino, obținând a opta victorie consecutivă în actualul sezon al campionatului Italiei.
Echipa lui Luciano Spalletti este lider neînvins până în acest moment, având și cea mai bună apărare din Serie A, cu doar 3 goluri încasate în primele 8 runde.