Juventus a suferit în această seară a treia înfrângere din acest sezon al Serie A. Echipa lui Max Allegri a fost învinsă cu scorul de 1-2 de Sassuolo, care a obținut victoria în ultimele secunde de joc.
Oaspeții au deschis scorul în minutul 44, prin Frattesi. McKennie a reușit, în minutul 76, să restabilească egalitatea, iar Juventus părea capabilă să obțină măcar un punct din meciul contând pentru a 10-a etapă a campionatului Italiei.
Însă, în ultimele secunde ale partidei, în al patrulea minut de prelungiri, Berardi i-a dat o pasă perfectă în careu lui Lopez, care l-a învins pe Perin, stabilind scorul final.
Chelsea i-a găsit înlocuitorul perfect lui Ziyech! Ofertă de 100 de milioane de €
25/11/2021 LA 10:25
Aceasta a fost prima înfrângere suferită de Juventus după 6 meciuri consecutive în Serie A în care a obținut 4 victorii și două rezultate de egalitate. În total, 'Bătrâna Doamnă' ajunsese până la duelul cu Sassuolo la 9 partide fără eșec în toate competițiile.
Vlad Chiricheș a fost pe teren în ultimele minute ale partidei de pe Allianz Stadium, fiind trimis în locul lui Traore, în minutul 86.
În urma acestui rezultat, Juventus rămâne cu 15 puncte, fiind pe locul 7, în timp ce Sassuolo are 14 puncte și ocupă a noua poziție a clasamentului din Serie A.
Pentru echipa lui Max Allegri urmează sâmbătă, de la ora 19:00, deplasarea la Verona, echipă aflată pe locul 12 după primele 10 etape ale sezonului.
LG îți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Serie A
Lazio - Juventus 0-2. Bonucci, primul fundaş cu dublă din penalty din ultimii 14 ani
20/11/2021 LA 19:36
Calificările pentru Cupa Mondială UEFA
"Nu suntem Germania!" Ce a spus Rădoi înainte de meciul cu Liechtenstein: "Doar atunci aș rămâne"
13/11/2021 LA 17:05