Juventus a ajuns la 5 victorii consecutive în Serie A! Echipa lui Allegri, succes la limită cu ultima clasată

Publicat 10/11/2022 la 21:44 GMT+2

Juventus a câștigat joi seară partida cu Verona, ultima clasată din Serie A, cu 1-0. Singurul gol al partidei din etapa a 14-a a fost marcat de Moise Kean, în minutul 60.

Moise Kean of Juventus celebrates after scoring to give the side a 1-0 lead during the Serie A match between Hellas Verona and Juventus at Stadio Marcantonio Bentegodi on November 10, 2022 in Verona, Italy

Juventus trece printr-o formă bună pe plan intern, după ce în cupele europene, echipa lui Massimilliano Allegri a avut un parcurs dezamăgitor în această toamnă. Fosta campioană a Italiei a ajuns la cinci victorii consecutive în Serie A, după victoria de joi seară de pe terenul celor de la Verona.
Betano Afiș, varianta 2
Acest conținut vă este oferit de Betano
Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 60 de Moisea Kean, care a înscris din pasa lui Adrien Rabiot.
În minutul 84, Verdi a căzut în careu, după un duel cu Bonucci, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri. După consultarea VAR, arbitrul a întors decizia, deoarece fundașul lui Juventus a atins primul mingea.

Introdus în minutul 79 pe teren, Alex Sandro a fost eliminat în minutul 90+2, după ce l-a faultat pe Lasagna din postura de ultim apărător, fiind decisiv în obținerea celor trei puncte ale lui Juventus.
După această victorie, Juventus a ajuns la 28 de puncte și este, până la meciul lui Lazio cu Monza cel puțin, ocupanta locului trei în Serie A.
De cealaltă parte, Verona rămâne ultima clasată din Italia, reușind să obțină doar cinci puncte în 14 partide.
Etapa următoare, Juventus va primi vizita lui Lazio, în timp ce Veronia va primi vizita celor de la Spezia.
Turneul Campionilor se vede în săptămâna 13 – 20 noiembrie 2022 în direct pe Eurosport 2, dar și pe aplicația Eurosport (Android și iOS).