UPDATE / Partida de la Frosinone s-a terminat 2-2, Gabriel Charpentier reușind să egaleze în minutul 89.
Așadar, Parma a ratat o șansă uriașă de a începe cu dreptul această ediție de campionat, în care are ca obiectiv promovarea în Serie A. Pentru Dennis Man însă a fost un meci excelent, golul marcat astăzi dându-i românului un moral excelent în startul acestui sezon.
Știrea inițială
Rădoi a anunțat convocările preliminare pentru dubla cu Germania și Armenia. Revenire după 2 ani
17/09/2021 LA 10:46
Dennis Man a început ca titular în deplasarea de la Frosinone, iar decizia antrenorului Enzo Maresca a fost foarte inspirată.
Parta a început greu și Frosinone a deschis scorul în minutul 31 prin Alessio Zerbin. La pauză s-a intrat totuși la egalitate, după ce Gennaro Tutino a înscris pentru cruciați în minutul 41.

Dennis Man a marcat pentru Parma în prima etapă din Serie B

În startul reprizei secunde a ieșit la rampă Dennis Man, care a făcut 2-1 în minutul 52 din pasa lui Juan Francisco Brunetta, la capătul unui contra-atac de excepție.
În partida de la Frosinone, Valentin Mihăilă nu a fost convocat, fiind accidentat. De notat că în poarta Parmei titular a fost Buffon, care a revenit astfel în poarta echipei care l-a lansat în fotbalul mare.
Serie B
"Pur și simplu devastator!" Ce scrie presa din Italia despre Man și Mihăilă după victoria Parmei
13/09/2021 LA 07:03