Pisa a înfruntat-o astăzi, de la ora 15:00, în deplasare, pe Monza, într-o partidă contând pentru a 24-a etapă din Serie B. Marius Marin și George Pușcaș au fost titulari în echipa lui Luca D'Angelo, care a câștigat cu scorul de 1-2.
Gazdele au deschis scroul în minutul 8, prin Valoti, iar Pușcaș a restabilit egalitatea în minutul 18, după o pasă perfectă a lui Sibilli, care l-a găsit pe român în careu, în fața porții.
Ulterior, în repriza secundă, Pereira a marcat în propria poartă, în minutul 65, și a stabilit scorul final, oferindu-le victoria celor de la Pisa, care a ajuns la 45 de puncte.
Edi Iordănescu a anunțat numele stranierilor convocați pentru Liga Națiunilor! Lista preliminară
13/05/2022 LA 11:40
Echipa lui D'Angelo este pentru moment pe locul 1 al clasamentului din Serie B, ajungând astăzi la 5 meciuri consecutive fără înfrângere.

Tot de la ora 15:00, Parma a primit astăzi vizita celor de la Ternana. Oaspeții au câștigat cu scorul de 2-3, în prima repriză fiind înscrise 4 dintre cele 5 goluri ale meciului.
Donnarumma a deschis scorul pentru Ternana în minutul 4, iar Partipilo a mărit avantajul după doar 7 minute. În următoarele 11 minute, cei de la Parma au reușit să egaleze. Cobbaut și Vazquez l-au învins pe Iannarilli și au stabilit scorul pauzei, 2-2.
În repriza secundă, Pettinari și-a dus echipa în avantaj, iar jucătorii lui Giuseppe Iachini nu au mai reușit să înscrie, Parma fiind astfel învinsă pentru a opta oară în acest sezon. După acest eșec, echipa lui Dennis Man, care a fost titular fără a reuși să-și ajute echipa, a rămas pe locul 14, cu 28 de puncte, având două înfrângeri consecutive.
În următoarea etapă, Parma va juca în deplasare, marți, 22 februarie, de la ora 19:30, pe terenul celor de la Pisa.
Russian Premier League
Eric Bicfalvi, dublă în victoria lui Ural cu Dinamo Moscova! Ce au reușit ceilalți stranieri
30/04/2022 LA 13:57