George Pușcaș a marcat primul gol pentru Genoa, în Serie B! Românul, decisiv în victoria echipei sale

Publicat 08/12/2022 la 23:34 GMT+2

George Pușcaș a spart gheața în acest sezon, reușind să marcheze primul său gol pentru Genoa. Atacantul român a fost decisiv în victoria echipei sale contre celor de la Sudtirol, scor 2-0, deschizând scorul la numai câteva minute după ce a fost trimis în teren.

George Pușcas (Genoa)

Atacantul român George Puşcaş a marcat primul său gol pentru echipa Genoa, care a învins-o pe FC Sudtirol cu scorul de 2-0, joi, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a a ligii secunde italiene de fotbal - Serie B.
Puşcaş a deschis scorul în min. 65, la patru minute de la introducerea sa pe gazon. Mattia Aramu (90+3) a parafat victoria gazdelor. George Puşcaş era la al zecelea meci în acest sezon pentru Genoa (9 în campionat, unul în Cupa Italiei).
Fundaşul Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa.

Valentin Mihailă s-a accidentat din nou

În alt meci disputat astăzi, Parma, cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, a pierdut acasă cu Benevento, scor 0-1. Parma a ratat un penalty prin Franco Vazquez (34).
Mihăilă a fost înlocuit după doar 25 de minute, fiind accidentat, iar Man a rămas pe teren până în minutul 74.
Frosinone, cu mijlocaşul român Daniel Boloca integralist, s-a impus la Reggina cu 3-0.