Pentru al patrulea meci la rând Stanciu marchează în tricoul lui Slavia. Internaționalul nostru a înscris frumos, din lovitură liberă, în minutul 27 al partidei cu Mlada. Înainte de pauză, fostul jucător de la FCSB a reușit dubla, după ce a fentat doi adversari.

Stanciu, gol după gol pentru Slavia Praga

Primul gol al lui Stanciu
Liverpool şi Aston Villa, mutări "fulger"! Două transferuri confirmate, în Premier League
ACUM 10 MINUTE
Al doilea gol al lui Stanciu
Pe final, Stanciu a fost protejat de stafful tehnic, în contextul în care victoria reprezenta o formalitate. Ca atare, a fost înlocuit în minutul 79.
Scorul final a fost stabilit la câteva minute după ce românul a părăsit tereul, dintr-un penalty transformat de Yusuf.
Stanciu a ajuns la 11 goluri în acest sezon în campionat, el ajutându-și echipa și cu 6 pase decisive. Titlul e ca și cucerit de Slavia, care are 61 de puncte, cu 14 peste marea rivală Sparta Praga. Chiar dacă aceasta are două meciuri mai puțin disputate, e greu de crezut că mai poate reveni în lupta pentru titlu.
Pentru român urmează revanșa cu Ianis Hagi, în Europa League. În tur (Stanciu a marcat, Ianis Hagi a dat pasă de gol), scorul a fost egal 1-1.