Pentru al patrulea meci la rând Stanciu marchează în tricoul lui Slavia. Internaționalul nostru a înscris frumos, din lovitură liberă, în minutul 27 al partidei cu Mlada. Înainte de pauză, fostul jucător de la FCSB a reușit dubla, după ce a fentat doi adversari.

Stanciu, gol după gol pentru Slavia Praga

Primul gol al lui Stanciu
Ligue 1
Singurul fotbalist mai trist decât Messi, la PSG: "Nu mai știe să zâmbească!"
ACUM 38 MINUTE
Al doilea gol al lui Stanciu
Pe final, Stanciu a fost protejat de stafful tehnic, în contextul în care victoria reprezenta o formalitate. Ca atare, a fost înlocuit în minutul 79.
Scorul final a fost stabilit la câteva minute după ce românul a părăsit tereul, dintr-un penalty transformat de Yusuf.
Stanciu a ajuns la 11 goluri în acest sezon în campionat, el ajutându-și echipa și cu 6 pase decisive. Titlul e ca și cucerit de Slavia, care are 61 de puncte, cu 14 peste marea rivală Sparta Praga. Chiar dacă aceasta are două meciuri mai puțin disputate, e greu de crezut că mai poate reveni în lupta pentru titlu.
Pentru român urmează revanșa cu Ianis Hagi, în Europa League. În tur (Stanciu a marcat, Ianis Hagi a dat pasă de gol), scorul a fost egal 1-1.
Cum a devenit Xavi favoritul numărul unu la banca Barcelonei. Laporta a ridicat "blocada"
United a renunțat la Rice și pregătește transferul anului. Mutarea care o face cea mai bună din lume