Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 45, prin golul lui Holes, care primit o pasă excelentă de la Stanciu și a șutat din marginea careului pentru 1-0.
Stanciu a fost schimbat în minutul 55, după ce în prima repriză primise un cartonaș galben. Golul de 2-0 a fost înscris de Tecl, în minutul 81.
Florin Niţă a avut două intervenții importante, contribuind la reducerea proporțiilor scorului.
Ce opțiuni mai are Real Madrid pentru postul de atacant după ce a rămas fără Mbappe și Haaland
ACUM 3 ORE
Slavia Praga conduce în continuare detașat clasamentul în Cehia, cu 68 de puncte, urmată de Sparta Praga, cu 51 de puncte, dar cu două jocuri mai puțin disputate.
Echipa lui Nicolae Stanciu este neînvinsă în acest sezon de campionat, având 21 de victorii și 5 remize.
Sursa: Mediafax
Liga Campionilor UEFA
Benzema, după ce Mbappe a refuzat Real Madrid: "Nu e momentul să vorbim despre lucruri mărunte"