Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 45, prin golul lui Holes, care primit o pasă excelentă de la Stanciu și a șutat din marginea careului pentru 1-0.
Stanciu a fost schimbat în minutul 55, după ce în prima repriză primise un cartonaș galben. Golul de 2-0 a fost înscris de Tecl, în minutul 81.
Florin Niţă a avut două intervenții importante, contribuind la reducerea proporțiilor scorului.
Jurgen Klopp, scrisoare emoționantă către un fan al lui Liverpool care suferă de o boală gravă
Slavia Praga conduce în continuare detașat clasamentul în Cehia, cu 68 de puncte, urmată de Sparta Praga, cu 51 de puncte, dar cu două jocuri mai puțin disputate.
Echipa lui Nicolae Stanciu este neînvinsă în acest sezon de campionat, având 21 de victorii și 5 remize.
Sursa: Mediafax
Ligue 1
Thierry Henry a comentat refuzul lui Messi de a da mâna cu Pochettino! De ce nu e surprins francezul
Steaua, un nou pas greșit în Liga a 2-a! "Militarii", egal acasă cu Șelimbăr! Concluziile lui Oprița