După ce a fost eliminată din Cupa României la mijlocul săptămânii, Steaua a făcut primul pas greșit și în Liga a 2-a. "Roș-albaștri" au obținut doar un egal în deplasare cu Unirea Slobozia.
Constantin Toma a adus gazdele în avantaj în minutul 32, transformând cu siguranță un penalty. "Militarii" au revenit însă imediat, Chipirliu marcând în minutul 36 golul egalizator.

Unirea Slobozia - Steaua 1-1 | Ialomițenii sunt lideri în liga secundă

Haaland, prioritate "0" pentru catalani: "Aș vinde Sagrada Familia și Portul din Barcelona"
ACUM 44 MINUTE
În prima parte a reprizei secunde, Unirea Slobozia a fost mai periculoasă în atac, Constantin Toma trecând în două rânduri pe lângă golul de 2-1, în minutele 50 și 68. Steaua a echilibrat jocul pe final, iar echipa lui Oprița putea să dea lovitura în minutul 87, dar șutul lui Chipirliu a fost blocat excelent de un fundaș al ialomițenilor. Gazdele au mai avut și ele o șansă de a câștiga, dar s-a terminat 1-1.
În urma acestui rezultat cele două formații acumulează ambele câte 10 puncte în clasament și împart prima poziție alături de FC Hermannstadt, Unirea fiind lider datorită golaverajului superior.
În etapa a 5-a, Steaua va primi vizita celor de la Ripensia Timișoara, iar Unirea va juca în deplasare cu Astra Giurgiu.